Strona główna
CloudPark.pl - polski serwis gry MapleStory


Porady


beginier
worrior
page
white knight
paladin
fighter
crusader
hero
spearman
dragon knight
dark knight

Pierwsze sekundy w grze wyglądają tak:Żaróweczka oznacza, że osoba ma dla nas zadanie: Tutaj Sera chce by pójść do drugiej dziewczyny na mapie, wziąć od niej lusterko i oddać Serze.

Ta książka oznacza, że ta osoba jest związana z zadaniem, a gdy jest zamknięta (jak teraz) to znaczy, że możemy skończyć zadanie lub część zadania. Bierzemy lusterko i wracamy do Sery. Gdy lusterko zostanie oddane skończymy nasz pierwszy quest. Brawo. :) Idziemy do teleportu by przejść do następnej lokacji. By przejść przez teleport trzeba na nim stanąć i nacisnąć strzałkę w górę.

Na następnej lokacji spotykamy Rogera, który zabiera nam połowę życia. Ale to nie koniec. Daje nam jabłuszko, które zregeneruje nam te 25HP. Klikamy ‘i’ by otworzyć ekwipunek, a potem na zakładkę ‘use’ i klikając podwójnie na jabłko zjadamy je.

Rozmawiamy z Rogerem jeszcze raz by dał nam 3 czerwone mikstury (50HP). Kolejny NPC – Nina i kolejne zadanie – mamy dowiedzieć się co chce zjeść jej brat. Brat jest w domku. Trzeba tam wejść i z nim porozmawiać. Na kolejnej mapie mamy zadanie zabicia jednej latającej kulki (Jr. Sentiel) i zebrania kawałka jej skorupy.

Naciskamy Ctrl by zaatakować. Po chwili kulka ginie, a my zabieramy to co nasze. W tym momencie powinniśmy już zdobyć pierwszy poziom! Pojawia się okienko ze skillami:

Tutaj mamy listę umiejętności, ilość SP do wydania. Możemy dodać w jeden ze skilli. Proponuję na początek rzut muszelką. Przydaje się, ale żeby zadziałał musimy mieć muszelki, które wypadają ze ślimaków. Kiedy skill osiągnie wyższy poziom będą potrzebne inne muszelki. (Opisy skilli po polsku znajdziecie u nas na stronie w zakładce Skille) A teraz: jak użyć skilla skoro go już mamy? Otóż otwieramy okienko z umiejętnościami (K) i przeciągamy umiejętność tu:

Na taki przycisk, który nam odpowiada. Po naciśnięciu go uaktywnimy skill. A tutaj mamy okienko statystyk:

Strzałeczkami dodajemy AP do wybranej statystyki (nie dawać nic w HP i MP! – do niczego się nie przydają, chyba że ktoś robi specjalnie trudniejsza postać). Po co jest Fame? Pierwotniej miał być to wskaźnik ukazujący jak dana osoba się zachowuje. Fame mogą dawać wszystkie postacie powyżej 15 poziomu. Taki punkt można dać raz dziennie, a tej samej postaci raz na miesiąc. Fame jest potrzebne do noszenia niektórych przedmiotów orazy wykonywania paru questów. Na następnej mapie jest dwóch miłych panów. Pierwszy – Robin – udzieli nam odpowiedzi na kilka pytań. Oczywiście po ang. :) U drugiego jest kolejne zadanie. (zabicie 10 ślimaków)

Na kolejnej mapie znów kilka zadań. Na końcu mapy mamy przejścia do dwóch miast. Z tego na dole możemy odpłynąć (i nigdy nie wrócić) na Victoria Island, a w tym górnym jest znowu kilka zadań. Miasto: W mieście jest większa liczba NPC niż gdzie indziej, prócz tego są także sklepy. Gdy umrzemy automatycznie przenosi nas do najbliższego miasta. Sklepy z pancerzami zazwyczaj mają szyldy przedstawiające tarcze, te z uzbrojeniem miecz a z miksturami - butelkę. l Jeśli zrobiliśmy już wszystkie zadania i mamy określony lvl dla naszej klasy (mag 8, inne 10) idziemy do kapitana statku i odpływamy na Victoria Island (już nigdy nie wrócimy tutaj!). Można oczywiście popłynąć wcześniej na Victoria Island, lecz expienie tam może nie być już tak łatwe. Pierwsze miasto po dopłynięciu do Victoria Island to Lith Harbor. Tam po prawej stronie znajdziemy NPC wyglądającego jak wiking. Zada on nam pare pytań i skieruje do miasta w którym możemy zrobić 1 job, oczywiście po nabiciu odpowiedniego poziomu. Na początku najlepiej skorzystać z taksówki by pojechać do miasta, w którym wybierzemy pracę (mag – Ellinia, Warrior – Perion, Archer – Henesys, Thief – Kerning City). Dla beginnerów TAXI jest tani więc dużo nie stracimy. POD ŻADNYM POZOREM NIE KORZYSTAMY Z CZARNEJ TAKSÓWKI! Przenosi ona do specjalnej lokacji z dużo trudniejszymi potworkami, napewno nie poradzimy sobie z nimi przed 15 poziomem, a także trudno będzie nam z niej wrócić.

Idziemy do tego miłego Pana, który w tym mieście służy za taksówkę. U niego wybieramy opcję dialogowo "Take me somewhere else" i klikamy na nazwę miasta gdzie nas ma zabrać.

Jako, że nasz poradnik ‘idzie’ w wojownika jedziemy do Perion, a tam idziemy na samą górę do Dances With Balrog.

Mamy 35STR więc ten miły Pan z chęcią nas przyjmie do swojej bandy wojowników. I teraz powinniśmy wiedzieć kim chcemy być później. Na 30lvl możemy wybrać kolejny poziom naszej kariery. Każda inna postać ma ich kilka, ale później nie będziemy mogli ich zmienić! A dobrze rozdane SP na 1. jobie mają duży wpływ na nasze dalsze życie.


Skile


beginier
worrior
page
white knight
paladin
fighter
crusader
hero
spearman
dragon knight
dark knight